Obilježavanje Međunarodnog dana matematike i Dana broja π

. Objavljeno u Obavijesti

14.3.2024. godine je Međunarodni dan matematike te Dan broja π.

Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš u suradnji sa Srednjom strukovnom školom Kralja Zvonimira Knin i Srednjom školom Lovre Montija Knin priprema prigodnu proslavu toga zanimljivog i važnog datuma.

Naime u Gradskoj knjižnici Knin, 14.3.2024., od 10:00 h. do 13:00 h, održat će se predavanja, zanimljive radionice, degustacija π slastica, predstavljanje π frizura te još puno zanimljivosti vezanih uz povijest i postojanje broja π.

Dođite i zajedno sa nama proslavite međunarodni dan broja π.

Poziv učenicima 2.A, 3.A i 4.A na natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu

Dragi učenici,

veselimo se da vam ovim putem nakon uvodnih informativnih razgovora možemo uputiti poziv za sudjelovanje na natječaju za izbor učenika koji će sudjelovati u Erasmus + projektu Youth Exchange - "Youth for volunteering".

Projekt će se održati u Zagrebu u vremenu od 15.3. do 23.3.2024. Naša škola sudjelovat će kao predstavnik Hrvatske zajedno s Medicinskom školom iz Šibenika. Ostali sudionici su učenici iz Srbije, Sjeverne Makedonije i Rumunjske. Svaka nacionalna ekipa imat će 10 članova, a naša škola odabrat će šest učenika iz drugog, trećeg i četvrtog razreda gimnazije koji će je predstavljati.

Za sudjelovanje u projektu potrebno je imati malo dobre volje za druženjem i učenjem, dovoljno želje za upoznavanjem s prednostima volontiranja i aktivnog uključivanja u društvene procese u svojoj lokalnoj zajednici, hrabrosti za komuniciranjem na engleskom jeziku s vršnjacima te kreativnosti i spremnosti na timski rad.

NAJAVA: Gala koncert i virtualna izložba povodom 100. obljetnice rođenja Marie Callas

. Objavljeno u Obavijesti

Glazbena škola Ivana Lukačića Šibenik pripremila je svečani koncert povodom 100. obljetnice rođenja svjetski poznate sopranistice Marije Callas koja je promijenila pogled na operu i nadahnula generacije pjevača. Virtualnu izložbu o životu i stvaralaštvu Marie Callas pripremila je učenica naše škole Antonija Lilić pod mentorstvom nastavnice dr.sc. Ljiljane Zmijanović.

Koncert će se održati u subotu, 2. prosinca 2023. s početkom u 19 sati u Hrvatskom narodnom kazalištu Šibenik.

Ulaz je slobodan, ali je potrebno preuzeti karte na ulazu (pred sam koncert).

Obavijest o jesenskom odmoru za učenike

. Objavljeno u Obavijesti

Jesenski odmor za učenike počinje 30. listopada i traje do 1. studenoga 2023. godine, s tim da nastava počinje 2. studenoga 2023. godine.

Svim učenicima ugodne jesenske praznike i blagdane želi Uprava škole.