Državna matura - prigovori na ocjenjivanje u jesenskom roku

. Objavljeno u Državna matura

U srijedu, 8. rujna 2021., u 12:00 sati bit će objavljeni privremeni rezultati ispita državne mature jesenskoga roka 2020./2021.

Od 8. rujna 2021. od 12:01 sati do 10. rujna 2021. u 12:00 sati traje aktivnost ulaganja prvostupanjskih prigovora učenika na ocjenjivanje.

Preporuka je da se zbog situacije s Covid-19 prigovori odrade online. Sukladno tomu, prigovore ćemo odraditi na sljedeći način:

• učenik preuzima i popunjava Obrazac (Obrazac je u word formatu pa ga učenik popunjava na računalu)
  • učenik popunjeni obrazac šalje ispitnoj koordinatorici na e-mail adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Prigovor se treba odnositi na točno određeni zadatak s kratkim i jasnim obrazloženjem.

Obrazac prigovora preuzmite OVDJE (DOC, 59 KB).

Državna matura - jesenski rok u šk. god. 2020./2021.

. Objavljeno u Državna matura

• učenici samostalno prijavljuju ispite od 23.7. od 12:00 sati do 31.7. 2021. do 12:00 sati
  • prijavljene ispite učenici mogu odjaviti samostalno prema naputku koji je objavljen na stranicama Centra i Postani student
  • za jesenski rok moguća je i naknadna promjena ispita, promjena razine ispita i naknadna prijava ispita do 2.8. 2021.
  • učenici koji prijave ispit položen u ljetnome roku, obveznici su plaćanja ispita (ako prijave obvezni ispit na drugoj razini, također su obvezni platiti ispit)
  • ako učenik nije položio ispit koji je polagao u ljetnome roku, ne plaća ispit ako ga prijavi za jesenski rok
  • do 2.8. 2021. je rok za plaćanje ispita (uplate izvršene nakon roka neće se uvažiti jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati)

Kalendar polaganja ispita je priložen.

1. KALENDAR I VREMENIK PROVEDBE ISPITA DRŽAVNE MATURE - JESENSKI ROK 94 KB

Državna matura – prigovori učenika na ocjenjivanje

. Objavljeno u Državna matura

U srijedu, 14. srpnja 2021., u 12:00 sati bit će objavljeni privremeni rezultati ispita državne mature ljetnoga roka 2020./2021.

Od 14. srpnja 2021. od 12:01 sati do 16. srpnja 2021. u 12:00 sati traje aktivnost ulaganja prvostupanjskih prigovora učenika na ocjenjivanje.

Preporuka je da se zbog situacije s Covid-19 prigovori odrade online. Sukladno tome, prigovore ćemo odraditi na sljedeći način:

• učenik popunjeni obrazac šalje ispitnoj koordinatorici na e-mail adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Obrazac prigovora preuzmite OVDJE (DOC, 60 KB).

Državna matura – epidemiološke mjere

. Objavljeno u Državna matura

Dragi maturanti i poštovani roditelji,

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je Upute za provedbu državne mature školske godine 2020./2021. – ljetni rok tijekom epidemije COVID–19. Upute se nalaze na poveznici OVDJE.

Nadalje, Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je Posebne uvjete za učenike s izrečenom mjerom samoizolacije pri provedbi ispita državne mature školske godine 2020./2021. - ljetni rok. Upute se nalaze na poveznici OVDJE.