Pozivnica za izložbu plakata "Bus znanja"

. Objavljeno u Obavijesti

U ponedjeljak, 10. veljače u 17.00 sati na prvom katu Gradske knjižnice "Juraj Šižgorić" u Šibeniku bit će otvorena izložba plakata "Bus znanja".

Projekt s ciljem popularizacije matematike rezultat je suradnje Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, II. gimnazije Split i III. gimnazije Split.

Plakate su osmislili učenici pod mentorstvom Olge Nerlović, Gabrijele Malenice i Zlate Bilandžije, Sande Ilić, Karmen Šesnić i Sanje Vitaljić, Mije Milun i Anastazije Pažanin.

Projekt Bus znanja započeo je u rujnu 2019. godine i trajat će cijelu školsku godinu 2019./2020.

Idejna začetnica cijelog projekta je Olga Nerlović, profesorica matematike u Drnišu, razradu i realizaciju projekta dalje su osmislile profesorice matematike II. gimnazije iz Splita, III. gimnazije iz Splita i Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, a proveli ga učenici tih škola.

Pokretačka motivacija cijelog projekta leži u ideji da nikada nije kasno naučiti i saznati nešto novo te da se nove spoznaje mogu steći i u najobičnijoj svakodnevnoj životnoj situaciji kao što je vožnja autobusom.

Učenici su sugrađanima pokazali aktualnost matematike izrađujući plakate koji u svojoj podlozi imaju matematičku temu, ali je povezuju sa svakodnevnim životom. Plakati su se vozili u Prometovim autobusima na oglasnom prostoru koji je za potrebe projekta ustupila tvrtka B1 plakati. Izmjenjivali su se svaka dva tjedna, a izrađeni su na hrvatskom i engleskom jeziku. Odabrane teme pokazale su kako zanimljivost i primjenjivost matematike ne zastarijeva.

Treba istaknuti da su učenici potpuno samostalno osmišljavali plakate, počevši od ideje pa sve do završnog grafičkog oblikovanja. U grupnom radu razvijali su kreativnost i timski duh, povezivali znanja iz različitih predmeta, te su ideje prenijeli na plakate na svima razumljiv način, ali ne oduzimajući na preciznosti.

Međužupanijska suradnja i povezanost škola koje sudjeluju u projektu dodatni je plod cijelog projekta.

Izložba će biti otvorena od 10. do 25. veljače 2019. godine.

Veselimo se vašem dolasku!