Naši učenici pobijedili na županijskoj Vjeronaučnoj olimpijadi - predstavljat će našu županiju na državnom natjecanju

Županijsko natjecanje iz vjeronauka održano je 16. ožujka 2023. godine u Kninu. Tema natjecanja bila je „Naša Draga svetišta“, a u natjecanju je svoje znanje pokazalo 13 ekipa s po četiri člana. Program je započeo točkama dječjeg zbora škole domaćina, uvodnim pozdravima predstojnice Katehetskog ureda s. Renate Azinović i ravnatelja OŠ dr. Franje Tuđmana Silvija Norca-Kljaje te molitvom vjeroučiteljice Danire Marić.

Ekipa naše škole zauzela je visoko prvo mjesto među učenicima četverogodišnjih usmjerenja, nakon oba kruga natjecanja. Vrlo je bitno napomenuti kako je naša škola ove godine po prvi puta imala ekipu i iz trogodišnje škole, kojoj je jako malo nedostajalo da također prođe na državnu razinu natjecanja. Naše dvije ekipe, četverogodišnju i trogodišnju, vodio je naš vjeroučitelj prof. Ivan Novaković, dipl. kateheta. U slobodnom dijelu, tijekom ispravljanja testova, učenici i njihovi mentori posjetili su kninsku tvrđavu, povijesni simbol toga kraja.

Proglašenju pobjednika nazočili su šibensko-kninski župan Marko Jelić i šibenski biskup Tomislav Rogić. Oba uzvanika su u svojim čestitkama naglasila važnost kršćanskog identiteta hrvatskog naroda i ponos zbog bogatstva kršćanskog naslijeđa te su nagrađenima uručili nagrade.

Nagrada za prvo mjesto je putovanje u tri nacionalna svetišta 28. travnja ove godine.

Učenici naše škole koji su sudjelovali su, u prvoj grupi: Anamarija Jukica 3.a, Ana Marija Čveljo 3.a, Noa Brakus 2.a i Stipe Mijatović 3.a, a u drugoj grupi Jakov Tarabarić 2.c, Marko Čupić 2.f, Mate Gabrić 3.f i Nikola Vatavuk 3.c.

Učenici/ekipe pozvane na državno natjecanje sastat će se u Pregradi od 8. do 10. svibnja 2023.

Želimo svu sreću svim ekipama, a posebno našoj!

Tekst i fotografije: Anamarija Jukica, 3.a, gimnazija