"Planiraj svoj novac, posadi svoju budućnost" - gostovanje naših učenika na Radio Drnišu i održano predavanje na temu "Hrvatska u europodručju"

Svjetski/Europski tjedan novca obilježava se aktivno u EPAS školi Ivana Meštrovića Drniš. Junior ambasadori EPAS Drniš Dinko Lucić, Josip Vlaić, Ivana Čulina, Lana Čarapić i Ana Močić 20.03. gostovali su na Radio Drnišu s temom "Euro naš novac".

23.03.2023. godine Mislav Brkić viši savjetnik u direkciji za europsku suradnju konverzija kredita i depozita HNB-a održao online predavanje na temu "Hrvatska u europodručju". Na predavanju su bili uključeni svi učenici ukupno njih 120 uz učenike iz projekta "eTwinning Euro naša valuta i njen utjecaj na ekonomiju" sudjelovali su učenici iz Ekonomske škole Šibenik, Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik, Prve srednje škole Beli Manastir Druge srednje škole Beli Manastir, Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića Sinj i Strojarske i tehničke škole Fausta Vrančića Zagreb. Na kraju predavanja održan je nagradni kviz s temom o Euru a prigodne poklone za najbolja prva tri mjesta učenicima osigurala je Hrvatska narodna banka.