Uspješno provedena humanitarna akcija "1 euro za 21 osmijeh" za Centar Juraj Bonaći u organizaciji Svjetske organizacije Down Syndrom i EPAS škola

Škole ambasadori Europskog parlamenta iz tri županije, Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš, Srednja škola Lovre Montija Knin, Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića Sinj i Prva hrvatska riječka gimnazija Rijeka i njeni senior ambasadori nastavnici Martina Jerković, Marijana Zaninović, Marko Miočić i Nikolina Vuković udruženi zajedno u obilježavanje Svjetskog dana Down syndroma 21. ožujka 2023., zajedno sa junior ambasadorima, uspješno su proveli akciju solidarnosti "1 euro = 21 osmijeh".

U mjesecu ožujku škole uključene u svjetsku kampanju "S nama, ne za nas" provođenjem akcije solidarnosti prikupili su novčana sredstva, ukupno 1100 eura, za Centar za odgoj i obrazovanje Juraj Bonaći – Podružnica Sinj kojim će se pomoći kupnja radnog materijala za njihove polaznike.

Novac će biti uplaćen na račun centra, a ovom vrlo uspješnom akcijom učenici svih škola pokazali su svoju humanost, solidarnosti i inkluzivnost što je upravo i bio cilj humanitarne akcije, osvijestiti i ukazati na potrebe onih kojima je najpotrebitije.

Bravo za sve učenike koji su svesrdno pomogli akciju solidarnosti "1 euro = 21 osmijeh" i senior ambasadorima na hvale vrijednoj aktivnosti koju su pokrenuli za Centar za odgoj i obrazovanje Juraj Bonaći - Podružnica Sinj.