Učenice naše škole se vratile s trodnevnog radnog treninga u Zagrebu na kojem su sudjelovale u sklopu DEUM-a

Ekonomistice 4.g razreda Gabriela Bitunjac i Laura Prpa junior ambasadorice EU parlamenta vratile se s trodnevnog radnog treninga u Zagrebu na kojem su sudjelovale u sklopu DEUM-a a koji je sufinancirala Europska unija i Središnji državni ured za demografiju.

Učenice Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš s mladima iz Pazina, Osijeka, Nove Gradiške, Zaprešića i Zagreba učile su o važnosti EU ciljeva, usvajale su nove načine zagovaranja svojih prava i ostvarenja ciljeva, a sve kroz neformalne metode rada i umrežavanje.

Teme u sklopu treninga bile su Grad za mlade, Uvod u EU ciljeve za mlade, Zagovaranje: što i kako?, Debata – inkluzivna društva i održiva zelena Europa, Što je meni važno i Jednaki a različiti.

Radujemo se povratku naših cura i prijenosu stečenog znanja ostalim učenicima naše EPAS škole. Bravo Gabriela i Laura!