Naše maturantice izabrane za sudjelovanje na "Treningu o EU ciljevima za mlade" u Zagrebu

Junior ambasadorice Europskog parlamenta Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš Gabrijela Bitunjac i Laura Prpa primljene na trodnevni "Trening o EU ciljevima za mlade", koji će se održati od 6. – 8. ožujka 2023. u Zagrebu.

Senior ambasadorica EU parlamenta Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš Martina Jerković pozvala je učenike ambasadore na prijavu za sudjelovanje starosne dobi 18 godina. Konačni rezultat izbora slijedom dobro ispunjenog obrasca u kojem se tražilo i znanje o EU rezultirao je izborom naših dviju maturantica za sudjelovanje.

Mreža mladih organizira Trening o EU ciljevima za mlade u okviru projekta "Dijalog EU s mladim 2022 – 2024", sufinanciran sredstvima Europske unije (kroz sredstva Europske izvršne agencije za obrazovanje i kulturu) i sredstvima Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. Na treningu će se sudionicima ponuditi znanja o važnostima EU ciljeva a poseban će se naglasak staviti na teme inkluzivnog društva i održive zelene Europe.

Ciljevi treninga s u povezivanje mladih s EU vrijednostima, povećanje vidljivosti EU ciljeva za mlade, implementacija EU strategije za mlade 2021-2027 na nacionalnoj i regionalnoj razini i poboljšanje vještina zagovaranja kod mladih osoba za provedbu i ostvarenje EU ciljeva za mlade. Troškovi putovanja i smještaja biti će pokriveni sudionicima od strane Mreže mladih.

Sve čestitke senior ambasadorici i junior ambasadoricama Europskog parlamenta Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš!