Održan pokazni izlet „Budi planinar!“ – za početak na jedan dan

U subotu 04. 02. 2023. planinarsko društvo Promina organiziralo je pokazni izlet za učenike naše srednje škole, njihove nastavnike i roditelje, odnosne sve one koji su taj dan željeli provesti u prirodi na Promini.

Okupili smo se na početku staze ispod Lišnjaka i pod vodstvom vodiča Darije Kulušić i Ivane Cigić uputili smo se prema planinarskom domu. Vrijeme nam je išlo na ruku, vedar i sunčan zimski dan, uz buru koja nas je užurbano tjerala prema odredištu. Desetak naših učenika, njihovih susjeda osnovnoškolaca i dviju baka krenuli su stazom jedan iza drugoga. U pratnji je bila nastavnica fizike Ivana Grabić-Marin, a kod doma nas je dočekao nastavnik tjelesnog odgoja Joško Knez, gdje nam se pridružila i djelatnica škole Tatjana Galić.

Po dolasku u dom dočekani smo toplim napitcima i dobrodošlicom, a potom je uslijedilo predavanje o planinarenju, opremi i prednostima pohađanja planinarske škole koja će se uskoro realizirati. Veseli da su se učenici odmah zainteresirali za pohađanje škole i vjerujem da će je uspješno završiti.

Nakon predavanja imali smo ručak i druženje uz pucketanje vatre na kaminu i ugodnom društvu drugih planinara koji su odlučili taj dan provesti na našoj Promini.

Ovim putem pozivam i druge učenike naše škole, njihove prijatelje i poznanike da se odazovu pohađanju planinarske škole o kojoj više mogu naći na mrežnoj stranici: https://www.pd-promina.hr/

Hvala domaćinima i voditeljima izleta PD Promina!

Do nekog novog druženja, sretno svima!

Ivana Grabić-Marin, prof.mentor