Izlet na Prominu

Dana 24.10.2014. (petak) 4. razred opće gimnazije pod pratnjom razrednice prof. Ljiljane Bjegović otišao je na dvodnevni izlet na Prominu. Polazak je bio u 15h iz Lišnjaka. Bilo je predviđeno jedan dio puta propješačiti, a drugi prijeći planinarskim kombijem. Kako je naša profesorica član Planinarskog društva "Promina", organizacija nije bila problem. Izletu je pristupilo 15 učenika, a u planinarski dom "Promina" došli smo oko 18h. Nakon što smo posložili sve potrebne stvari, muški dio razreda je krenuo u potragu za drvima, dok su cure počele s pripremom večere i soba za spavanje. Nakon večere smo se uz gitaru i pucketanje vatrice ugodno družili do dugo u noć. Kad smo se probudili i doručkovali, otišli smo u šetnju te uživali u prohladnom planinskom zraku i mirisu borova i smilja. Nakon ručka, kojeg smo zajedničkim snagama pripremili, našem je druženju polako došao kraj. Oko 15h smo planinarskim kombijem krenuli za Drniš.

Ovim putem se želimo zahvaliti svima koji su nam pomogli u realizaciji izleta, posebno Planinarskom društvu "Promina" te se nadamo kako će se izlet što prije ponoviti i uz veći odaziv učenika.

Anđela Nakić-Alfirević i Anita Samodol, učenice 4.a razreda