Održano 1. kolo Nacionalne kviz lige srednjih škola u Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš

Sinoć se u našoj školi, u glavnoj školskoj zgradi, održalo 1. kolo Nacionalne kviz lige srednjih škola u organizaciji Kviz udruge Šibenik.

U kvizu je iz Srednje škole Ivana Meštrovića sudjelovalo 25 učenika, raspoređenih u 5 ekipa, a kvizom su koordinirali prof. Josip Živković, prof. Alen Tomić i prof. Robertina Hrstić. Kvizu su mogli pristupiti učenici svih razreda škole koji su se prijavili.

Čitav proces natjecanja u ovom prvom od osam planiranih kvalifikacijskih kvizova odvijao se preko Zooma iz Kuće umjetnosti Arsen u Šibeniku.

Konkurencija našim učenicima je još 900 učenika iz čitave Hrvatske i Bosne i Hercegovine koji su pristupili u isto vrijeme ovom prijenosu te zajedno čine Nacionalnu kviz ligu srednjih škola koja će se održavati tijekom osam kola, svakog drugog četvrtka u 20.25 h. Bodovi u svakom kolu prikupljaju se za finalno natjecanje koje će se održati u Šibeniku.

Forma pub-kviza, uz glazbu i rekreativan ugođaj, još jednom je dokazala da se slobodno vrijeme može zabavno provesti i u učenju.

Učenici su pokazali strasni, mladenački, natjecateljski duh koji je, ujedno, donio i dobre rezultate kviza, a rezultati se dalje upisuju u tablice sa svim ostalim natjecateljima u Hrvatskoj.

Tekst i fotografije: Robertina Hrstić