Izlet učenika naše škole u Šibenik, Prvić i Vodice

Dana 28.9.2022. učenici SŠ Ivana Meštrovića u Drnišu su otišli na jednodnevni izlet u Šibenik, Prvić i Vodice.

Sudjelovali su učenici 4.a, 4.g i 2.a razreda te „Mladi knjižničari“ iz 3.a i odabrani vjeroučenici 3.b razreda, a voditeljice izleta su bile vjeroučiteljica Veronika Kosor, dipl.kateheta, školska knjižničarka Robertina Hrstić, prof. i razrednica 4. razreda gimnazije Tihana Tomić, prof.

Iz Drniša su krenuli autobusom u 7h ujutro, a prvo stajalište im je bila crkva i muzej sv. Frane u Šibeniku. Iz Šibenika su se brodom odvezli na Prvić s prvim stajalištem u Šepurinama. Posjetili su rodnu kuću oca Ante Antića, jednog od najomiljenijih svećenika prošlog stoljeća. U Prviću Luci stajalište su napravili u muzeju Fausta Vrančića koji je najpoznatiji po svom izumu padobrana, ali također je izumio i mlin s pomičnim krovom, željezni most, most s jednim užetom i brojne druge izume te napisao Rječnik pet najuglednijih europskih jezika, među kojima je i Hrvatski.

Do dolaska broda učenici su imali slobodno vrijeme koje su proveli družeći se, jedući marendu i istražujući otok. Nakon povratka u Šibenik, autobus ih je odvezao u Vodice gdje su posjetili crkvu sv. Križa i susreli se s časnom sestrom Klarom koja je prije nekoliko godina djelovala u Drnišu i neke od nazočnih učenika pripremala za Prvu svetu pričest. U Vodicama su također imali slobodnog vremena prije povratka kući oko 20h.

Ovim izletom ostvario se planirani kurikulum iz predmeta Vjeronauk te iz područja knjižničarstva. Upravo stoga što se radi o bliskim destinacijama, cilj kurikuluma je dobro upoznati zavičajne kulturne, vjerske i znanstvene izvore. Smatramo da su ovi ciljevi, uz ugodno druženje i besprijekorno ponašanje naših učenika, u cjelini ostvareni.

Fotografije: Veronika Kosor, dipl.kateheta i Magdalena Čulina, 4.r gimnazije
Tekst: Iva Perlić, učenica 3.r gimnazije