Učenik Lovre Čupić na edukaciji za predsjednike učeničkih vijeća

Srednja škola Ivana Meštrovića prošli je tjedan sudjelovala na četverodnevnoj edukaciji „Vijeće učenika i građanska participacija mladih“ u Zadru, koju je provela udruga Mreža mladih Hrvatske. Edukaciji je prisustvovalo dvadeset školskih timova sastavljenih od jednog nastavnika/stručnog suradnika i jednog učenika – predstavnika vijeća učenika. Našu su školu predstavljali profesor Josip Živković i učenik Lovre Čupić – predsjednik vijeća učenika.

U opuštenom raspoloženju održana su predavanja, vježbe, radionice i igre. Osnovna težnja programa bila je osvijestiti mlade ljude kako da kroz rad vijeća učenika ili neke od lokalnih organizacija postignu određene ciljeve u odgojno-obrazovnoj ustanovi i/ili u lokalnoj zajednici.

Jako korisno i ugodno iskustvo za odrasle i mlade.

Tekst i fotografija: Josip Živković, prof.