Učenici Marti Softić uručeno priznanje za pjesmu na natječaju "Uoči svetom Mihovilu"

Učenica naše škole Marta Softić iz 2. razreda gimnazije preuzela je priznanje za pjesmu pod naslovom „Sveti Mihovil“ iz ruku šibenskog biskupa msgr. Tomislava Rogića. Natječaj za mlade stvaratelje „Uoči svetom Mihovilu“ raspisala je Šibenska biskupija kako bi potakla vjeroučenike osnovnih i srednjih škola na likovno i književno stvaralaštvo.

Vjeroučiteljica Veronika Kosor prijavila je darovitu učenicu Martu Softić te su zajedno s knjižničarkom Robertinom Hrstić nazočile manifestaciji dodjela nagrada 27.9.2022. u Katedrali svetog Jakova u Šibeniku. U nastavku pročitajte Martinu pjesmu „Sveti Mihovil“.

Nagrađeni učenici i njihovi mentori s biskupom msgr. Tomislavom Rogićem.

Sveti Mihovil

Ne boj se noći,
kad ti hrabrosti ponestaje
jer ti zmaj trga san.

Ne boj se
te borbe u sebi.
I tame,
što ju ne odnosi dan.

U noćima muke i bijede,
imaj najviše vjere.
I vidjet ćeš plameni mač.

S nebeskom vojskom,
On za tebe će voditi rat.
Zmaj će pasti,
a iz sitna plamena
On za te' stvorit će raj.

„Tko je kao Bog“
Učinit će,
da se ne bojiš sanjati noću.
Snagom tvoje volje,
svjetlo će iz tvojeg srca zasjati.

Mihovil
će za tebe ponovno
svoj mač visoko uzdignuti.

Marta Softić, 2.a, 2022.

Tekst članka: Lea Budanko, 2.g
Fotografije: Robertina Hrstić, magl. bibl.