Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš obilježila „Dane kruha i plodova zemlje"

Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš obilježila je "Dane kruha i plodova zemlje". Završna manifestacija bila je 17. listopada 2022., iza velikog odmora, u prizemlju glavne školske zgrade na glavnom gradskom trgu Poljani.

Prostor glavne školske zgrade u prizemlju su plodovima zemlje, u duhu jeseni, uredile prof. Veronika Kosor, dipl. kateheta i školska knjižničarka Robertina Hrstić, magl. bibl. Blagoslov je predvodio župnik fra Lukica Vojković.

Ovaj sveukupni proces obilježavanja "Dana kruha i plodova zemlje" podsjeća nas kako je lijepo i ispunjujuće zajedno doprinijeti događaju obilježenom kulturom, etnologijom, ekologijom i sviješću o povezanosti svega stvorenog okupljenog oko nastanka i konzumacije proizvoda majke zemlje.

Zahvaljujemo fra Lukici na ustupljenim ukrasima.

Tekst: Lea Budanko, 2.g
Fotografije: prof. Veronika Kosor, dipl. kateheta