Učenici naše škole na književnom susretu s Julijanom Matanović i Pavlom Pavličićem u Narodnoj knjižnici Drniš

Otvorenje Mjeseca knjige u drniškom kraju počelo je književnim susretom 5.listopada 2022. u srijedu u Narodnoj knjižnici Drniš kada je gostovao spisateljski bračni par sveučilišnih profesora te vlasnika nakladničke kuće - Pavao Pavličić i Julijana Matanović.

Pisci su, nakon izlaganja, s publikom razgovarali o svojim djelima, hrvatskoj književnosti, lektirama koje se čitaju u školama te o svojoj umjetničkoj organizaciji „Lađa od vode“ koja je dobila naziv po prvoj knjizi koju je Pavao Pavličić napisao još 1972. godine. Naši učenici gimnazijskog i ekonomskog smjera proveli su večer s njima u knjižnici, a s učenicima su bile nastavnica prof. Matea Marin, pedagoginja prof. Anita Goreta te knjižničarka prof. Robertina Hrstić.

Učenici su razgovarali s Pavlom Pavličićem o njegovim poznatim djelima „Koraljna vrata“ i „Dobri duh Zagreba“, knjigama koje su netom pročitali za lektiru. Poznati pisci, nekad ujedno i profesori na fakultetu našim nastavnicima, poklonili su u ime svoje nakladničke kuće.

Knjiga s posvetom na poklon našoj školskoj knjižnici.

Tekst: Marija Begonja, učenica 3.r ekonomske škole
Fotografije: Anita Goreta, prof. i Robertina Hrstić, prof.