Održano Državno natjecanje iz vjeronauka 2022.

Državno natjecanje iz vjeronauka održano je od 02. do 04. 05.2022. godine u Zadru. Tema natjecanja je bila "Ignacije Loyolski i Družba Isusova", a u natjecanju je sudjelovalo 20 ekipa osnovnih i 20 ekipa srednjih škola.

Natjecanje je bilo podijeljeno na dva dijela, a započelo je otvorenjem u Klasičnoj gimnaziji Ivana Pavla II. U prvom djelu natjecanja sudionici su pisali test, a ekipe koje su rezultatima testa ušle među prvih 5 plasirale su se u drugi krug natjecanja tzv. "Milijunak".

Nakon prvog dijela natjecanja ekipa naše škole (Noa Brakus, Marta Softić, Anamarija Jukica i Magdalena Čulina) nalazili su se na visokom 3. mjestu. Drugi dio natjecanja obilježila je velika napetost i borbenost ekipa koje su si testom osigurale visoka mjesta, a naša ekipa je u konačnici postigla 4. mjesto.

Volja, entuzijazam i predanost naših učenika bili su prisutni od početka priprema pa sve do posljednjih rezultata. Učenici su se maksimalno posvetili proučavanju pripremljenog sadržaja. Svojim znanjem i pozitivnim duhom mnogim sudionicima su bili primjer, a školu i biskupiju su predstavili u najboljem svjetlu.

Osim organizacije natjecanja, zadarska nadbiskupija i grad Zadar omogućili su sudionicima bolje upoznavanje grada. U pratnji turističkih vodiča posjetili smo Arheološki muzej, crkvu svetog Donata, katedralu sv. Stošije, samostan klauzurnih sestara benediktinki. Takvo druženje je omogućilo natjecateljima međusobna upoznavanja i stvaranje novih prijateljstava, što je u konačnici najveće bogatstvo.

Nakon ovog iskustva, mogu samo zahvaliti učenicima koji su dali sve od sebe kako bi izborili najbolje rezultate, a ravnatelju i kolegama profesorima hvala na razumjevanju i podršci koju su pružali za vrijeme priprema i samog natjecanja.

Tekst i fotografije:: Mirna Franić, dipl. kateheta