Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha u Srednjoj školi Ivana Meštrovića u Drnišu

Učenici i nastavnici Srednje škole Ivana Meštrovića u Drnišu prigodnom su svečanošću obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha

U srijedu 22.listopada preko velikog odmora koji je za ovu prigodu produžen, otvoren je štand s plodovima i proizvodima kojeg su priredile učenice s voditeljicom ove aktivnosti prof. Filipom Kontić te uz pomoć drugih nastavnika. Na stolu u holu škole predstavljeni su proizvodi specifični za naše geografsko područje, od sirovina - voća, povrća i žitarica do gotovih proizvoda (kruha i kolača) i suđa u kojem se hrana, odnosno piće tradicionalno poslužuje (susak,domižana).

U manifestaciju nas je uvelo troje učenika trećeg razreda ekonomske škole, odjevenih u domaće narodne nošnje - Danijela Pulić, Antonija Jukica i Viktor Goreta. Zatim je učenica trgovačke škole Tea Ivić predstavila proizvode na štandu, koje su donijeli i načinili učenici različitih razreda i nastavnici te drugo osoblje Škole.

Bogate plodove zemlje i rada ljudskih ruku blagoslovio je drniški kapelan fra Mario Radman, a zatim su se svi nazočni počastili izloženim slasticama.

Škola zahvaljuje svim nastavnicima i učenicima koji su pridonijeli ovoj priredbi koja je oplemenila ove jesenske, pomalo neuobičajeno obilate kišom, listopadske dane.