Sveučilište u Zagrebu - Studij energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku (FER)

U ponedjeljak, 16.5.2022. godine, učenicima završnih razreda predstavljen je Studij energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku koji se izvodi pri FER-u Sveučilišta u Zagrebu.

Studij se izvodi u Šibeniku, ali studenti imaju sva prava studenata Sveučilišta u Zagrebu. Završetkom studija u trajanju od šest semestara, Sveučilište u Zagrebu izdaje diplomu akademskog naziva: Sveučilišni/a prvostupnik/ca (baccalaureus/a) inženjer/ka energetskih tehnologija.

Nakon završenog studija, studenti koji žele nastaviti školovanje mogu upisati brojne diplomske studije, uključujući i diplomske studije na FER-u, u Zagrebu (na koje se studenti iz Šibenika upisuju pod istim uvjetima kao i studenti s FER-ovih preddiplomskih studija u Zagrebu).

"Zeleni poslovi", vezani uz održivi razvoj, pozitivan utjecaj na okoliš, energetsku učinkovitost i zaustavljanje negativnih klimatskih promjena spadaju u brzo-rastuće sektore. Osobe s kompetencijama koje se stječu završetkom studija Energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora izuzetno su tražene na tržištu rada.

Nakon završetka ovog studija, prvostupnici inženjeri mogu se zaposliti na brojnim poslovima povezanim s održivom odnosno "zelenom" energetikom, pri čemu treba znati da se trenutačno, u skladu s #NextGenerationEU i #EUGreenDeal, u cijeloj Europi otvara izuzetno velik broj inovativnih i dobro plaćenih radnih mjesta.