Prigodno predstavljen e-twinning projekt Marko Marulić JUDITA 500

Učenici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, junior ambasadori EU parlamenta Anđela Matić, Maja Silov, Paula Goreta, Marijeta Ćevid, Marija Begonja i Jelena Pastuović i učenici Ekonomske škole Šibenik Anđela Zorić, Ivana Škugor, Beti Antica i Marin Burazer čitali su stihove iz Judite i predstavili svoje radove iz eTwinning projekta.

eTwinning projekt Marko Marulić 500 godina prvotiska JUDITA okupio je srednje škole iz Drniša, Šibenika, Splita, Dubrovnika, Zadra, Raba i Belog Manastira. Mentorice prof. Martina Jerković iz Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš i prof. Kristina Vukošić-Popov iz Ekonomske škole Šibenik, i Zdenka Bilušić, voditeljica Odjela za vizualnu kulturu Gradske knjižnice "Juraj Šižgorić", Šibenik iskazale su veliko zadovoljstvo ostvarenim ciljevima projekta.

Ravnatelji Ekonomske škole Šibenik prof. Igor Fridrich i Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš prof. Hrvoje Pekas pohvalili su mentore i učenike na postignutim rezultatima ovog e-twinning projekta te najavili daljnju suradnju srednjih škola na sličnim projektima s ciljem još bolje međuvršnjačke suradnje i širenja novih znanja i vještina u strukovnom obrazovanju.