Posjet učenika konobara hotelu Olympia Vodice i craft pivovari Mihovil

Učenici 1. f i 2. f razreda Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš bili su na terenskoj nastavi u hotelima „Olympia“ Vodice i craft pivovari „Mihovil“.

Prilikom posjeta craft pivovari Mihovil, učenike je dočekao vlasnik pivovare gosp. Filip Plavčić. Na početku obilaska radnih prostora, vlasnik pivovare je učenicima detaljno objasnio sve radne procese u pivovari koji se obavljaju svakodnevno, od skladištenja sirovina za proizvodnju do načina i stilova proizvodnje piva. Na završetku obilaska degustirali su proizvode pivovare „Mihovil“.

U hotelima Olympia učenike je dočekao F&B manager hotela. Učenici su posjetili radne prostorije hotela, od predvorja i recepcije, hotelskog lounge bara, restorana, pa do bazena koji se nalazi na 9.katu hotela Olympia sky. Uz stručni obilazak hotelskih prostora, učenici su vidjeli kako izgleda rad u hotelu i kako su povezani radni odjeli hotela.

Cilj izleta bio je upotpuniti teorijska znanja o ugostiteljskoj djelatnosti i povezanosti i s ostalim proizvodnim djelatnostima u gospodarstvu.