Košarkaši Školskog kluba došli do finala na državnom natjecanju

Košarkaši Školskog sportskog kluba „Oluja“ Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, njih devet, sudjelovalo je ove godine na školskom, županijskom i državnom natjecanju srednjoškolskih košarkaških klubova, pa su osvijetlili obraz svojim profesorima i cijeloj školi uspješnim utakmicama koje su ih dovele do finala na ljestvici srednjoškolske državne košarke.

Njihov mentor, prof. Tomislav Šting, poveo je učenike 5.4. 2022.u Poreč gdje je natjecanje trajalo do 7.4., a završnu utakmicu u finalu sa Zadranima gledali smo i mi u školi, svi učenici i nastavnici zajedno, navijajući „za naše“ u velikom holu škole ispred platna s projekcijom izravnog prijenosa.

Uz kvalitetnu igru i dobre rezultate s učenicima iz Otočca (53:38) i  Đakova (64:47) te svladavanje učenika iz Slavonskog Broda (45:40) u četvrtfinalu i Sinjana u polufinalu (64:63), naši mladi košarkaši  plasirali su se u finale te izgubili od Zadrana rezultatom 44:60.

Naši ovogodišnji junaci košarke su:

• Lovro Mihaljević, 1.a
  • Luka Buha, 1.b
  • Josip Vlaić, 1.g
  • Ivan Čulina, 2.g
  • Šimun Dželalija, 2.g
  • Mate Goreta, 4.g
  • Josip Marin, 4.g
  • Ivan Milovac, 4.a
  • Franjo Lapić, 4.a

Čestitamo učenicima i profesoru Štinglu te se nadamo i budućim uspjesima.

Tekst: Robertina Hrstić, mag.bibl.
Fotografije: Tomislav Štingl, prof.