2. mjesto naših učenika konobara na Badel Barmen Junior Cupu 2022. u Zagrebu

Učenici prvog i drugog razreda konobara Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš uspješno su sudjelovali na natjecanju Badel Barmen Junior Cup 2022. u Zagrebu, 25. ožujka, u Ugostiteljsko-turističkom učilištu.

Na natjecanju je sudjelovalo 20 natjecatelja iz Hrvatske i inozemstva u tri kategorije: priprema kratke barske mješavine, priprema duge barske mješavine i flair.

Od naših učenika natjecali su se Mateo Burečić (1.f razred) u kategoriji duge barske mješavine i učenik Mate Gabrić (2.f razred) u kategoriji kratke barske mješavine. Učenici su bili jako uspješni i reprezentativni u nastupu, a učenik Mate Gabrić je nagrađen 2. mjestom za okus, miris i izgled koktela.

U pratnji su bili i učenici Marko Čupić i Kristijan Barišić te su pripremali razredne kolege za nastup.

Putovanje i sudjelovanje učenika na natjecanju u Zagrebu je podržao i potpomogao gradonačelnik grada Drniša Josip Begonja i direktorica Učeničkog doma u Zagrebu Jelena Bojčić kojima se ovim putem srdačno zahvaljujemo.

Tekst i fotografije: Siniša Jelovčić, dipl.oec.