Potpisan ugovor o suradnji na polju elektrotehnike sa Sveučilištem u Splitu

Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš i Sveučilište u Splitu, Sveučilišni odjel za stručne studije potpisali su ugovor o suradnji na polju elektrotehnike.

Tijekom mjeseca veljače u našoj školi postavljen je gateway za pristup LoRaWAN mreži koja omogućuje upravljanje uređajima putem IoT-a. Radi se o naprednom sustavu kontrole putem računala ili mobilnih uređaja.

Ovim projektom omogućili smo učenicima četverogodišnjeg usmjerenja elektrotehnike pristup suvremenijoj tehnologiji, a samim time podigli razinu obrazovanja u praktičnoj nastavi elektrotehničkog usmjerenja.

Ovim putem želim se u ime škole zahvaliti pročelniku zavoda za elektrotehniku dr. sc. Marku Vukšiću, profesoru dr. sc. Tonku Kovačeviću te gospodinu Marku Meštroviću. Također se zahvaljujem ravnatelju naše škole gospodinu prof. Hrvoju Pekasu koji je prepoznao ovaj hvale vrijedan projekt za učenike elektrotehničkog usmjerenja.

Nastavnik:
ing. Mario Jukica