U projektu "Some Good News" objavljene dobre vijesti naših učenika

Učenici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš objavili su svoju emisiju dobrih vijesti nastalu u sklopu jednogodišnjeg međunarodnog projekta pod nazivom Some Good News. Projekt je pokrenut tijekom rujna 2021. i provodi se putem platforme eTwinning u pet srednjih škola u Hrvatskoj, Francuskoj, Turskoj i Španjolskoj. Prvobitno je osmišljen kao podrška učenju engleskog jezika i razvoju novinarskih vještina, ali je značajan dio aktivnosti usmjeren i prema promicanju mentalnog zdravlja.

U Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš u projekt se uključilo pet učenica iz 3.A razreda koje su uz pomoć svoje nastavnice Marijane Mijat napravile emisiju sastavljenu od dobrih vijesti iz našeg kraja. Zahvaljujući sudionicima projekta, saznali smo pozitivne vijesti vezane za očuvanje prirode, humanitarne akcije i udomljavanje životinja:

Some Good News je originalno bila kratka web emisija glumca Johna Krasinskog koji je u vrijeme pandemije htio ljudima pokazati da svijet još uvijek nudi puno prilika za dobro raspoloženje i optimizam te je napravio seriju pozitivnih vijesti. Nadahnuta time, nastavnica iz Francuske Elodie Marx odlučila je sa svojim srednjoškolcima napraviti sličnu emisiju i pozvati ekipe iz drugih zemalja da se priključe. U projektu sudjeluje pet ekipa u kojima je ukupno 117 učenika, a Hrvatska je jedina zemlja koja ima dva tima - jedan je iz Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, a drugi iz Srednje škole Lovre Montija Knin.

I ostale ekipe iz Turske, Španjolske, Hrvatske i Francuske već su objavile svoja prva izdanja dobrih vijesti i nastavljaju rad na novim emisijama. Evo nekih od dosadašnjih emisija:

Tekst: Marijana Mijat, prof.