Drugi posjet učenika Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš kulturno - povijesnim destinacijama grada Šibenika

Još jedna grupa učenika, ovoga puta svi prvaši (gimnazijalci, ekonomisti, elektrotehničari) posjetili su 14. listopada, 2021. godine u jednodnevnom izletu kulturno – povijesne destinacije grada Šibenika.

Ovo je našim prvašima prvi izlet od upisa u novu školu, a vodili su ih njihovi razrednici, prof. Ivana Juričev Jelovčić, prof. Josip Pulić te školska knjižničarka prof. Robertina Hrstić.

Učenici su, u sklopu kurikuluma povijesti, zemljopisa i ekonomije temeljito upoznali šibenske tvrđave koje su u tom trenutku bile dostupne posjetiteljima: tvrđavu sv. Mihovila i tvrđavu Barone.

Suvremeni digitalni pristup predstavljanju navedenih povijesnih lokaliteta u kombinaciji s tradicionalnim vodstvom turističkog vodiča oduševio je učenike.

Nakon stručnog razgledavanja šibenske katedrale sv. Jakova, naši su učenici svoj prvi ovogodišnji izlet završili neobaveznom šetnjom po ulicama i kafićima grada Šibenika.

Ovim izletom uspješno je ispunjena još jedna stavka iz Školskog kurikuluma Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš.

Tekst: Lea Budanko, 1.g
Fotografije: Ivana Juričev Jelovčić, prof.