Održana online izlaganja Hrvatske narodne banke za naše učenike

Ambasadori juniori EU parlamenta i njihovi mentori Martina Jerković iz Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš i Marko Miočić iz Prve riječke hrvatske gimnazije nastavljaju s aktivnostima EU u svakodnevnom životu.

Ukupno je 50 sudionika prisustvovalo online izlaganju Hrvatske narodne banke s temama "Uvođenje eura u Republici Hrvatskoj" izlaganje gospodina Mislava Brkića i gospođe Ane Pisačić "Sigurnost plaćanja putem digitalnih aplikacija".

Hvala direktorici centra za posjetitelje HNB-a Dejani Rebernik i izlagačima što su doprinijeli dodatnoj edukaciji mladih junior ambasadora učenika srednjih škola iz Drniša i Rijeke, te što su se aktivno uključili u promociju, širenje znanja i informacija veznih za uvođenje eura, bankarski sustav, prilagođavanje zakonodavnog sustava RH sustavu EU, budućim aktivnostima uvođenja eura, tiskanju i izgledu budućih novčanica kovanica na našem tržištu te bitnim informacijama o sigurnosti plaćanja putem digitalnih aplikacija.

Martina Jerković univ.spec.oec.