Izvješće sa stručnog skupa

Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš bila je u petak 07. svibnja domaćin Međužupanijskog stručnog vijeća županija Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske u obrazovnom sektoru Ekonomija, trgovina i poslovna administracija – podsektor poslovna administracija.

Voditeljica Međužupanijskog stručnog vijeća Martina Jerković univ.spec.oec. organizirala ja stručni skup u virtualnom okruženju. Skupu je prisustvovalo 30 nastavnika iz Ekonomsko-birotehničke i trgovačke škole Zadar, Srednje škole Biograd na Moru, Ekonomske škole Šibenik, Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj, Trgovačke škole Zagreb, Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića Zadar, Ekonomske i upravne škole Split, Ekonomske škole Imotski, Srednje škole Tina Ujevića Vrgorac, Srednje turističko-ugostiteljske škole Split, Srednje škole Metković i Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik.

Skup je započeo u 8:00 sati putem platforme Zoom.

Hodogram stručnog skupa:

1. Mladi i Internet u vrijeme C-19 - Martina Jerković, univ.spec.oec.

Ishodi

• Prezentirati dostupne rezultate online i digitalnih aktivnosti u vrijeme C-19 u EU
  • Analizirati rezultate online i digitalnih aktivnosti u vrijeme C-10 u EU

2. Poslovna korespondencija na primjeru učeničke vježbeničke tvrtke - Slaven Tolić, struč.spec.oec. et. struč.spec.admin.publ.,

Ishodi

• Prezentirati sve radnje povezane sa poslovnom korespondencijom unutar i izvan tvrtke
  • Prikazati i demonstrirati radove i dostignuća vježbeničke tvrtke

3. Digitalna tehnologija kao potpora učenicima s odgojno-obrazovnim potrebama Suzana Mikulić, dipl.oec., i Nada Ratković, mag.oec.

Ishodi

• Koristiti virtualnu učionicu za rad s učenicima s posebnim obrazovnim potrebama
  • Prepoznati primjere prilagodbe metoda, sadržaja i aktivnosti za rad s učenicima s posebnim obrazovnim potrebama
  • Upotrijebiti IKT kao potporu učenicima s posebnim obrazovnim potrebama

4. Uvođenje eura u Hrvatskoj - strategija, koristi, troškovi - Mislav Brkić, HNB; Direkcija za europsku suradnju;

Ishodi

• Unaprijediti znanje članova o koristima i troškovima uvođenja eura u RH
  • Analizirati strategije i troškove uvođenja eura u RH

5. Sigurnost internetskih i mobilnih plaćanja - Josip Pintarić, HNB; Ured za praćenje zaštite potrošača

Ishodi

• Opisati postupak plaćanja putem mobilnih aplikacija
  • Objasniti načine sigurnog načina plaćanja putem mobilnih aplikacija

Skup je završio u 14:00 sati ispunjavanjem evaluacijskog listića, a visokim ocjenama sudionici su izrazili zadovoljstvo predavanjima i organizacijom.

Martina Jerković univ.spec.oec.