Dani medijske pismenosti

U suradnji s portalom Medijska pismenost u Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš počelo obilježavanje Dana medijske pismenosti.

Na redovnim satima Vježbeničke tvrtke i Osnova ekonomije u Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš, školi ambasadoru Europskog parlamenta, održavaju se online predavanja i radionice putem Zoom aplikacije u suradnji s medijskim kućama Radio Drnišom i RTL televizijom.

Prvo predavanje za učenike imala je glavna urednica i ravnateljica Radio Drniš Matilda Jelčić-Stojaković koja je učenike upoznala o svim bitnim informacijama vezanima za medijski prostor radija. Novinarka je podijelila korisne savjete kako pristupiti informaciji i kako što bolje reagirati na dezinformacije/informacije u ovim izazovnim vremenima, vremenima u kojima je i sama ekonomija doživjela transformaciju u digitalnu ekonomiju.

Učenici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš smjer ekonomisti zadovoljni predavanjem postavili su nekoliko pitanja na koja su dobili potrebne odgovore.

Moderatorica ovog online događaja bila je naša junior ambasadorica EU parlamenta Petra Marin. Obilježavanje nastavljamo idući tjedna prema utvrđenom planu.

Hvala gošći i našoj Petri!

Voditeljica događanja
Martina Jerković univ.spec.oec.