Obilježen Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju

Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju, Praksa za teoriju.

Projekt "Praksa za teoriju" su proveli učenici drugih i trećih razreda elektrotehnike uz vodstvo profesorica Olge Nerlović, Josipe Bilić i Zlate Bilandžija.

Kroz dugogodišnji rad uočili smo da usvajanje matematičkih sadržaja, katkad, učenicima strukovnih zanimanja predstavlja problem. Apstraktne matematičke sadržaje ne mogu si dočarati te pri takvim situacijama stvaraju averziju prema matematici i matematičkim sadržajima bili kompleksni ili nešto jednostavniji. U svrhu što boljeg razumijevanja navedenih sadržaja osmislili smo projekt "Praksa za teoriju".

Učenici u sklopu predmeta "Radioničke vježbe" su izradili različite matematičke modele, po prethodno detaljno razrađenim uputama i točnim matematičkim smjernicama. Na taj način su povezali praksu i teoriju što im uvelike pomaže u shvaćanju i razumijevanju različitih matematičkih sadržaja, također na taj način su razbili predrasude o matematici kao teškoj i kompleksnoj znanosti.

Projekt je proveden kroz prvo obrazovno razdoblje. Rezultati rada su popraćeni video uratkom.

Također je organizirano predavanje učenicima osmih razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića Petropoljskog u svrhu promocije strukovnog obrazovanja i smjera elektrotehničar, u sklopu Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju.

Učenici završnog razreda osnovne škole dobili su uvid kako u strukovnom obrazovanju praktična nastava može pomoći pri usvajanju teorijskih sadržaja.

Priča je podijeljena na službenim stranicama Europskog tjedna OVDJE.