Uspjeh naših vjeroučenika na državnoj Vjeronaučnoj olimpijadi

Učenici naše škole osvojili su za ovu školsku godinu 2. mjesto državnog natjecanja Vjeronaučne olimpijade koja se održala 19.10.2020. g.

Mentorica vjeronaučne natjecateljske skupine prof. Veronika Kosor već duži niz godina polučuje visoke rezultate na državnoj razini Vjeronaučne olimpijade za srednjoškolce, pa je tako ovo osvojeno drugo mjesto uspjeh ponovljen od prošle školske godine.

Natjecanje se održalo ove godine sa zakašnjenjem zbog nepodobnih uvjeta izazvanih Covidom-19 te je održavano u pojedinim školama (svako u svojoj školi) bez zajedničkog okupljanja. Iako su epidemiološki uvjeti ometali radost zajedničkog susreta svih vjeroučenika natjecatelja hrvatskih srednjih škola, ipak nije izostala volja za svladavanjem opsežnog gradiva pod naslovom „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi“.

Ekipu naših ovogodišnjih viceprvaka sačinjavali su: Iva Čupić (3.a), Ivan Elez (3.a), Marta Bilić (2.a), Matea Goreta (2.a). Komisiju za održavanje državnog natjecanja u Školi sačinjavali su prof. Robertina Hrstić (školska knjižničarka), prof. Anita Goreta, prof. Marijana Mijat i prof. Marija Junaković Ramljak.

Vjeroučiteljica i učenici prisustvovali su svečanom prijemu u uredu ravnatelja škole prof. Hrvoja Pekasa te su dobili posebnu čestitku i poklone od Glasa koncila. Svi zajedno već su počeli pripreme za sljedeću srednjoškolsku Vjeronaučnu olimpijadu.

Fotografija: Anita Goreta, prof.
Tekst: Robertina Hrstić, prof.