Drniški ekonomisti sudjelovali na obilježavanju Dana otvorenih vrata EU projekata u Drnišu

Dani otvorenih vrata EU projekata koji se održavaju u razdoblju od 9. do 19. svibnja 2019. godine obilježavaju se i u Drnišu.

Profesorica Martina Jerković zajedno s direktoricom TZ Drniš Josipom Čupić i djelatnicima Grada Drniša Marinom Brakus i Antom Galićem u prostorima Gradskog muzeja Drniš organizirali su informativno edukativno događanje za učenike Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, smjer ekonomisti.

Prije samog predavanja učenici su izradili online anketu o poznavanju EU fondova koju su odaslali na adrese učenika škole i poznanike kako bi dobili informaciju o poznavanju EU fondova.

Tokom informativno edukativnog događanja učenicima su predstavljeni projekti koji su svojom uspješnom provedbom dali doprinos razvoju lokalne zajednice na području energetike, istraživanja i razvoja, kulture, obrazovanja, poduzetništva, prometa, zaštite okoliša, ruralnog razvoja, socijalne uključenosti, turizam, zdravlja i mnoga druga.