Izvještaj o realizaciji praktične nastave za učenike smjera poljoprivredni gospodarstvenik

U proteklih godinu dana učenici smjera poljoprivredni gospodarstvenik uspješno su odradili praktičnu nastavu iz područja poljoprivrede.

Primjenom raznih metoda učenici su sudjelovali u mnogobrojnim procesima poljoprivredne proizvodnje kao što su: sjetva i sadnja mnogobrojnih povrtnih i voćarskih kultura, proizvodnja presadnica, pikiranje presadnica, dopunska obrada tla, uzgoj povrća u zaštićenom i otvorenom prostoru, berba povrća, rezidba voćaka, berba i sakupljanje ljekovitog bilja, pravljenje eteričnih ulja i tinktura, sadnja cvijeća, odstranjivanje korova, odstranjivanje zaperaka povrća, primjena sredstava za zaštitu bilja, mikroskopiranje raznih biljnih bolesti i štetnika te druge mjere njege adekvatne za uzgoj biljnih vrsta.

Tijekom praktične nastave posjetili su vrtni Centar, gdje su se upoznali sa svim što im potrebno za uređenje vrta.