3. Tjedan strukovnog obrazovanja obilježen u Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš

3. Europski tjedan strukovnoga obrazovanja ove je godine zabilježio 1838 događanja u 45 zemalja diljem Europske unije. U mjesecu prosincu različitim aktivnostima učenici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš smjer ekonomist pod vodstvom Martine Jerković univ.spec.oec. obilježili su Europski tjedan strukovnoga obrazovanja 2018.

Maturanti su u kabinetima ugostili učenike osmih razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića Petropoljskog Drniš s nastavnicom Antonijom Pivčević i pedagoginjom Julijanom Golik. Ugodnim druženjem predstavljene su sve dosadašnje aktivnosti, znanje i kompetencije koje su stekli kroz ekonomske predmete posebno Vježbeničku tvrtku te važnost promocije Tjedna strukovnoga obrazovanja 2018 (European Vocational Skills 2018). Iste aktivnosti promocije i upoznavanja učenika s Tjednom strukovnoga obrazovanja 2018., maturanti su napravili i u područnim školama Miljevci i Gradac. Učenici su kroz prezentaciju predstavili svoje znanje i vještine te mogućnosti koje Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš može ponuditi budućim polaznicima.

Maturanti su s vicematurantima učenicima trećeg razreda ekonomije održali sada već tradicionalni Božićni sajam Vježbeničkih tvrtki te prigodnom prodajom ostvarili zavidnu svotu novca koju su prema planiranim aktivnostima utrošili u nabavku potrošnog materijala za kvalitetan rad kabineta Vježbeničkih tvrtki.

Ovogodišnjim vrlo uspješnim aktivnostima kroz mjesec prosinac ostvarena je promocija, upoznavanje brojnih dionika o sposobnostima i vještinama koje učenici stječu pohađajući strukovno zanimanje ekonomist u Drnišu.