Obilježavanje svjetskog dana turizma

Svjetski dan turizma, 27. rujna, obilježila je i Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš posjetom Turističkoj zajednici Drniš i kulturno-povijesno-edukativnom lokalitetu mlinice u kanjonu rijeke Čikole.

Posjet je obuhvatio predavanje Josipe Čupić, direktorice TZ Drniš, o dosadašnjim ostvarenim turističkim rezultatima Drniša i okolice te zamjećenim trendovima u turističkoj industriji. Nakon srdačne dobrodošlice u Turističkoj zajednici Drniš uz osvježavajuće sokove i grickalice uslijedio je posjet šetnici i mlinici u kanjonu rijeke Čikole. U mlinici nas je dočekala djelatnica Gradskog muzeja Drniš Ana Marin koja je izuzetno srdačno primila učenike u zaista prelijepoj mlinici te učenicima pojasnila važnost i značaj mlinice za stanovnike ovog kraja, objasnila kako je živio mlinar te pokušala što vjernije prezentirati predmete u mlinici i njihove uporabne funkcije.

Nakon upoznavanja svega navedenog učenici su dobili zadatak osmisliti i izraditi promoviranje 17 turističkih sadržaja s područja Drniša i okolice, snimanje selfija na tim lokacijama likanje i sheranje fotografija tih lokaliteta u narednih 30 dana. Mladi ljudi, imali su priliku upoznati i naučiti vještine koje će im pomoći u njihovom zanimanju a istovremeno pridonijeti razvoju turizma u županiji.

Obilježavanje Svjetskog dana turizma organizirala je Martina Jerković univ.spec.oec. profesor savjetnik.