Prijavljen zajednički projekt Grada Drniša i Srednje škole namijenjen darovitim učenicima

Grad Drniš i Srednja škola Ivana Meštrovića prijavili su zajednički projekt usmjeren ka primjeni inovativnih modela identifikacije i razvoja darovitosti kod djece i mladih u Gradu Drnišu na Javni poziv „Poticanje rada s darovitom djecom i učenicima na predtercijarnoj razini“, kojeg je objavilo Ministarstva znanosti i obrazovanja, a za čiju provedbu su sredstva osigurana iz Europskog socijalnog fonda.

Vrijednost projekta je 642.404,30 kuna, a iz fondova Europske unije se financira 100% vrijednost projekta. Cilj ovog projekta je jačanje kapaciteta Srednje škole Ivana Meštrovića u području identifikacije darovite djece i mladih, njihovo individualizirano poučavanje, te uvođenje inovativnih i fleksibilnih metoda i oblika rada (kroz radionične programe). Projektom je planirana i nabavka suvremene opreme, koja bi omogućila stvaranje poticajnog okruženja za identifikaciju i razvijanje darovitosti kod drniških srednjoškolaca, poput 3D printera, pokretnih teleskopa, pametnih interaktivnih ploča i slično.