Izvješće s stručnog posjeta ispostavi Nacionalnog parka Krka održanog 03.12.2015

U rujnu ove godine Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš dobila je poziv Nacionalnog parka Krka za posjete ispostavi NP Krka Drniš i sudjelovanje edukativnim radionicama i predavanjima. Među brojnim predloženim predavanjima i radionica odabrala sam predavanje pod nazivom „Strateško upravljanje Nacionalnim parkom Krka suradnja sa stanovništvom i jedinicama lokalne samouprave“. Ovu temu sam odabrala za učenike 2g razreda ekonomisti jer se ona upravo nadovezuje na nastavnu jedinicu Uloga suvremene države.

U suradnji s mr. Katiom Župan dogovorila sam posjet 03. prosinca 2015 godine od 08.15h do 09.35h ispostavi Nacionalnog parka Krka. Na vrijeme smo  stigli  u ispostavu smjestili se u dvorani za predavanja, a Katia Župan zajedno sa suradnicima srdačno nas je pozdravila i kroz par  uvodnih rečenica upoznala o temi i tijeku predavanja. Predavanje je krenulo točno u 08.15h mr. Katia Župan uključivala je i same učenike u proces komunikacije postavljajući pitanja o NP Krka i njihovom viđenju pojedinih problema, činjenica i rezultata vezanih za park. Tokom predavanja u sklopu prezentacije mr.Katia Župan pozvala je sve učenike na dolazak u ispostavu NP Krka Drniš u vrijeme kada se održavaju edukativne radionice na temu recikliranja otpada i uporabe u nove svrhe. Na kraju predavanja učenici su imali priliku vidjeti najnoviji biser NP Krka kratko metražni film o NP Krka.

Srdačno smo se pozdravili i s djelatnicima ispostave NP Krka, a posebno s našom domaćicom mr. Katiom Župan izražavajući vjerovanje da će se posjeti nastaviti i u budućnosti.

Razrednica:

Martina Jerković univ.spec.oec.