Prva generacija drniških maturanata gimnazijalaca obilježila 50 godina mature

Prva generacija drniških maturanata gimnazijalaca obilježila je 50 godina mature. Okupili su se ispred Srednje škole Ivana Meštrovića, gdje su pogledali dokumentarni film o povijesti škole koji je, povodom obilježavanja 55-e godišnjice postojanja, snimio profesor Alen Tomić.

Slavka Brakus, koja je organizirala okupljanje, prisjeća se prošlih vremena: "Mi smo prva generacija drniških maturanata gimnazije. Upisali smo se 1961/62. godine. Bila su upisana tri razreda i oko stotinu učenika, a do mature u četvrtom razredu nas je bilo 26-ero, dok nas je maturu prošlo 16-ero. Možete sami zaključiti kakav je bio kriterij u usporedbi s današnjim, gdje se maltene svi koji upišu dođu na maturu."

U to su vrijeme đaci, mada gimnazijalci, imali obavezu proizvodnog rada pa je bilo više druženja van škole. Pošumljavali su subotom Kalun, radili su u Kamenjači, išli u Cecelu. To su lijepi trenuci koji se na zaboravljaju, kažu.

Druženje su obilježili večerom na Obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu "Bačić" na Miljevcima.

Izvor: Radio Drniš