Održana Festa o' fizike 2015., na temu "Fizika atmosfere"

Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš proteklog vikenda, bila je domaćin Feste o'fizike 2015, manifestacije čiji je cilj približiti mladima fiziku, ali i prirodoslovlje općenito.

Skup je bio namijenjen učiteljima i nastavnicima (fizike) Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije te učenicima osnovne i srednje škole. Kroz radionice i frontalana izlaganja nastavnici i učenici stekli su temeljna znanja o:

• Fizika atmosfere
  • Korelacija fizike i drugih predmeta
  • Koncepti i modeli
  • Računala u nastavi i popularizaciji fizike
  • Povijest fizike u nastavi
  • Pokus u suvremenoj nastavi fizike
  • Primjeri iz nastavne prakse

U metodičkim radionicama sudjelovali su učenici naše i osnovne škole iz Drniša, ali i učenici iz Zadra, Vrgorca, Šibenika, Muća, Zagreba, te sa Brača i dr.

Uvodnu riječi dali su ravnatelj drniške srednje škole Ivan Zeljko i zamjenik gradonačelnika grada Drniša Nikola Lovrić. Tako su prisutni imali prilike čuti kako to atmosfera utječe na proizvodnju pršuta, koja je veza između Sinjske alke, fizike i matematike ali i druge teme vezane za fiziku, odnosno prirodne znanosti.

Predavači su bili: dr. sc. Dario Hrupec, mr. sc. Miro Plavčić, Martin Lukabnović, prof., Ivana Grabić Marin, prof., Daniela Mrak, prof., Hrvoje Mladinić, prof., Snježana Stanin, prof., te drugi nastavnici i učitelji praktičari.

Na skupu je nastupio Gradski pjevački zbor Neuma kao i drniška kazališna družina Mali meštar.

Ovom prigodom zahvaljujemo se svima onima koji su na bilo koji način pridonijeli u realizaciji Feste o'fizike 2015.

Nastavnica fizike:

Ivana Grabić-Marin, prof.mentor