Naši učenici i nastavnica na međunarodnoj konferenciji Inovacije i digitalna tranzicija u zaštiti ljudskih prava

Međunarodna konferencija Inovacije i digitalna tranzicija u zaštiti ljudskih prava održat će se u Hrvatskom saboru, 29. veljače 2024., s početkom u 12:00 sati.

Naša će nastavnica Martina Jerković univ.spec.oec. prof. izvrstan savjetnik, zajedno s učenicima junior ambasadoricama EPAS Majom Silov, Marijom Begonja i Antoniom Lilić u dijelu konferencije Primjeri dobre prakse predstaviti svoj rad s temom Mladi, ljudska prava i internet.

Cilj konferencije je promicanje inovacija, dijaloga među dionicima te bolje razumijevanje inovacija i digitalne tranzicije na ljudska prava. Europskim digitalnim pravima i načelima želimo promicati digitalnu tranziciju koja oblikuju europske vrijednosti.

Uvodni dio s pozdravnim govorima Ermine Lekaj Prljaskaj, saborske zastupnice i dr. sc. Ivana Malenice, ministra pravosuđa i uprave Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske moderirat će prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, predsjednik Hrvatske zajednice inovatora.

Uvodno izlaganje: "Inovacije i digitalna tranzicija u zaštiti ljudskih prava" predstaviti će izv. prof. dr. sc. Mario Krešić, prodekan Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. U panel raspravi sudjelovati će panelisti: Ermina Lekaj Prljaskaj, saborska zastupnica, prof. dr. sc. Ivan Koprić, dekan Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Marko Jurić, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Marko Novak, dekan Europskog pravnog fakulteta Nove univerze, Slovenija i Darijo Jurišić, zamjenik pravobranitelja - Pravobranitelj za osobe s invaliditetom.

Primjeri dobre prakse kojom će moderirati mr. sc. Andreja Marcetić Hrvatska komora socijalnih pedagoga predstaviti će radove i primjere dobre prakse prestavnika iz Hrvatske, Ukrajine, Švedske te rad naše znanstvenice na doktorskom studiju Oxford Business College (UK).

Više informacija o konferenciji možete pročitati OVDJE.