U Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš provedene sve planirane aktivnosti vezane za 6. Dane medijske pismenosti

Maturantice Laura Prpa i Marija Marin pod mentorstvom Martine Jerković univ.spec.oec. provodile su u svim razredima u školi predavanja na temu informacija i dezinformacija.

Kako škola djeluje na dvije lokacije, kolegica Ivana Grabić Marin prof. je pomogla svojim angažmanom da se predavanja održe i na drugoj lokaciji škole.

Učenici su tokom predavanja odgovarali na online ankete i upitnik.

Svi prikupljeni podaci su analizirani te su se rezultati provedene ankete među 163 učenika prezentirali javnosti u radio emisiji za mlade na Radio Drnišu koju je vodila urednica Radio Drniša Matilda Jelčić Stojaković.

Rezultate ankete možete pogledati OVDJE.

Posljednja ne manje bitna aktivnost koja je provedena u školi je debata na temu: AI za i protiv umjetne inteligencije u kojoj su sudjelovali maturanti škole 4.a smjer opća gimnazija i 4.g smjer ekonomisti.