U Rovinju predstavljen projekt "Learning from the extremes"

Na CARNet-ovoj konferenciji u Rovinju CUC 2023: Era digitalne zrelosti 25. – 28. travnja 2023., Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš predstavila projekt Learning from the extremes.

Koordinatorica projekta u školi Martina Jerković univ.spec.oec. prezentirala je projekt radnog naziva STEMI ROUTE zajedno s predstavnicima ostalih osam škola iz Hrvatske financiranih sredstvima Europske komisije PPPA Program broj No.LC.-01760255/10105266 Lfe.

Projekt u Srednju školu Ivana Meštrovića Drniš s ruralnog područja Šibensko-kninske županije donosi inovativne tehnologije vezane za robotiku i umjetnu inteligenciju. Ciljevi ovog projekta su smanjene nejednakosti pristupa digitalnim uređajima, alatima i sadržajima, poboljšanje ekonomskog i društvenog statusa učenika, razvoj tehnoloških i prezentacijskih vještina učenika i osnaživanje konkurentnosti učenika na tržištu rada.

Krajnji cilj STEMI ROUTE putovanja je u Europskoj godini vještina 2023., pružiti društvu ono što treba nova znanja i vještine za budućnost.