Učenici i profesori Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš sudjelovali na Zlatnoj večeri matematike 2014.

Dana 4.12.2014. u Splitu održana je Zlatna večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva koja se provodila istovremeno u gradovima diljem Republike Hrvatske.

SŠ Ivana Meštrovića svoju je izložbu predstavila u zgradi Stare gradske vijećnice, gdje su se zbivali središnji događaji.

Učenici Ante Copić, Paško Lapić, Marko Radeljak, Luka Sarić, Tomislava Silov, Ivan Škarica, Patricija Topić, pod vodstvom profesorica Zlate Bilandžije, Gabrijele Malenice i Olge Nerlović, prezentirali su instalaciju Sjajna misao, interaktivne izložbe More krivulja, Geometrijsko drvo osjećaja i Cviće u pitaru. Iskoristivši priliku, profesori i učenici su posjetili izložbe i radionice drugih škola u kinoteci Zlatna vrata i Galeriji umjetnina gdje su bili predočeni brojni zanimljivi načini učenja matematike.

Sama je večer prošla u veseloj i radnoj atmosferi. Posjetitelji su s naše izložbe odlazili zadovoljni izložbom, ali i radom učenika koji su sa svakim od posjetitelja rado razgovarali o svakoj instalaciji.

Naše su instalacije izrađivali brojni učenici naše škole i ovim putem želimo zahvaliti svim tim učenicima koji nisu mogli prisustvovati večeri. Također se posebno zahvaljujemo i ravnatelju škole, prof. Ivanu Zeljku na velikoj potpori i pomoći u realizaciji ovog projekta.

prof. Zlata Bilandžija

prof. Gabrijela Malenica